1) Vytvoření myšlenkové mapy k uspořádání prvků, souvisejících s výukou angličtiny
2) Vytvořit myšlenkovou mapu, jejíž cílem bude uspořádání aktivit, které souvisí s výukou angličtiny pro začátečníky. Cílem je zpřehlednit aktivity, které souvisí s výukou angličtiny.
3) Pro tuto aktivitu zvolíme myšlenkovou mapu, konkrétně Mindmeister. MindMeister představuje on-line nástroj umožňující tvorbu a sdílení myšlenkových map. V základní verzi poskytuje po registraci bezplatné vytvoření tří myšlenkových map. Tento nástroj lze aplikovat ve výuce, pro přípravu přednášek, plánování, brainstorming, vytvoření SWOT analýzy apod.
http://nastroje.knihovna.cz/katalog-nastroju/osobni-informace/myslenkove-mapy/MindMeister
Jak začít? Klikneme na adresu mindmeister.com. Zde se musíme zaregistrovat. Zde je třeba dbát pozor na to, že je vše v angličtině. Vybereme si myšlenkovou mapu, která je zdarma. Po registraci nám přijde na email aktivační odkaz a můžeme začít tvořit mapu. Vybereme si vzhled a pak tvoříme dle tématu.Vybereme si střed (př. kurz angličtiny), pak zvolíme témata a podtémata. Pomocí značky + přidáváme další činnost.
4) Praktická realizace:
adresa: https://www.mindmeister.com/132318407
Ukázka myšlenkové mapy
5) Výhodou je, že se nám přehledně zobrazí aktvity či jiné činnosti. Nevýhoda, je vše v angličtině, tak chvíli trvá, než se člověk zorientuje.
6) Zdroje: http://nastroje.knihovna.cz/katalog-nastroju/osobni-informace/myslenkove-mapy/MindMeister
http://cs.wikipedia.org/wiki/My%C5%A1lenkov%C3%A1_mapa
Odkaz na PLE: http://nfvzdelavani.blogspot.com/2011/12/10-myslenkova-mapa.html
Žádné komentáře:
Okomentovat